Yarım Gün Ev Temizliği – Ev Temizliği – Ofis Temizliği Hizmetleri

Halılardaki İnatçı Lekeleri Çıkartabilirsiniz

Ev temizliğinde en önem verilen konulardan biridir halı temizliği. Çabuk kirlenmesin, aman leke olmasın diye üzerine örtüler örtülüp lekeden korumaya çalışılır. Bazen tüm bu çabalar boşa gider ve halımızdan asla çıkmayacağını düşündüğümüz bir leke ile karşı karşıya kalırız.

Halıdaki inatçı lekeler nasıl çıkar
Halıdaki inatçı lekeler nasıl çıkar?

Temizlesek dahi o leke zamanla halının içine doğru işler ve çıkması imkânsız hale gelir. Peki bu inatçı lekelerle nasıl başa çıkarız? Doğal yöntemlerle halı lekesi çıkar mı? Halı temizliğinin püf noktaları nelerdir? İşte aradığınız soruların cevabı…

Her halı lekesine farklı bir yöntem

Her lekenin çıkarılma yöntemi farklıdır. Her lekeye aynı işlemi uyguladığınız takdirde halınız yıpranabilir ve leke çıkmayabilir. Bu nedenle sizlere lekelere göre halıdaki lekeleri çıkarma yöntemlerini vereceğiz.

Çay lekesinde erken müdahale şart

Çay lekesine mümkün olduğunca erken müdahale etmek gerekir. Halının üzerinde çay lekesi bırakılırsa çıkması zorlaşacak, lekeyi çıkarmak daha güç olacaktır. İşlem sırasında peçete ve benzeri maddeler kullanmak yerine kumaş veya havlu kumaşla müdahale etmeniz gerekir. Renkli kumaş tercih ettiğiniz zaman tüm renk halınıza bulaşabilir. Halınızdaki lekeyi çıkartmak isterken daha fazla lekelenmesine neden olabilirsiniz.

Hemen çay dökülen bölgeye bulaşık makinesi parlatıcısını bir miktar dökün ve yaklaşık 1 saat kadar bekleyin. Bekledikten sonra soğuk havlu ile bölgeyi temizleyin. Dairesel hareketler çizerek temizlerseniz çay lekesinin halıdan temizlendiğine şahit olabilirsiniz. Herhangi bir bulaşık makinesi parlatıcısı işinizi görür. Özellikle bir marka olması önemli değildir.

Sarı lekeler limon suyuna karşı koyamaz

Çay ve kahve lekeleri beklediği zaman sarı ve kahverengi lekelere neden olabilmektedir. Hanımlar bilirler halıdaki sarı lekeleri çoğu zaman deterjanlar bile çıkartamaz. Bu nedenle size doğal ve etkili bir yöntem önereceğiz.

Bir yorum “Halılardaki İnatçı Lekeleri Çıkartabilirsiniz”

  1. Halı temizliği için önerdiğiniz yöntemleri denedim çok teşekkür ederim sağ olun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp