Yarım Gün Ev Temizliği – Ev Temizliği – Ofis Temizliği Hizmetleri

Mutfak Nasıl Temiz Tutulur ?

Mutfak nasıl temiz tutulur ? diye düşünüyorsunuz tam da aradığınız yerdesiniz. Tertemiz bir mutfağa sahip olmak herkesin ihtiyacı olan bir konudur. Peki, tertemiz bir mutfak için uygulayabileceğimiz en iyi yöntemler ve püf noktaları nelerdir ? Sizler için hazırladığımız bu yazımızda temizlik konusundaki  yöntemleri sizler için sıraladık.

Temiz bir mutfak için öncelikli şart kullanılan tüm porselenlerin, bardakların ve araç – gereçlerin temiz olmasıdır. Bu sebep ile bulaşıkların nasıl yıkandığı çok büyük önem arz etmektedir. Bulaşıklarınızı en iyi yöntemlerle temizleyerek mutfak temizliğinin önemli bir aşamasını gerçekleştirdikten sonra bulaşıkların oksijen ile temas ederek kurumasını sağlayın. Böylece daha kaliteli bir temzilik yapmış olacaksınız.

Yıkanan ürünleri yerine yerleştirmeden önce altına bez sermeniz faydanıza olacaktır.

Sirke Çok Önemli !

Temizlik esnasında biraz sirke kullanımı yoğun bir şekilde tercih edilen ve herkesin bildiği bir püf noktadır. Elma sirkesi; temizlik sırasında sizi çileden çıkaran lekeleri kolay bir şekilde temizlemenize imkan sağlar. Nitekim sirke kir ve lekeleri kolay bir şekide temizleyerek size yardımcı olur. Temizlik sırasında sirke kullanmıyorsanız sirkeyi hemen denemenizi tavsiye ediyoruz.

Unutmadan şunu da aktarmak gerekir; market ve diğer satış noktalarından satın alacağınız temizlik ürünlerine sirke eklemeniz temizlik ürününün etkisini arttıracaktır.

Davlumbaz Filtreniz Temiz mi ?

Mutfakta temizlik yaparken göz ardı edilen veya iyice temizlenmeyen bölgelerden bir tanesi de aspiratörlerdir.

Mutfakta  yağın en fazla biriktiği ve bu yağın temizlenmediği durumlarda hamam böceklerini kendine çeken bir alan oluşturduğunu biliyor muydunuz ? En iyisi mi siz de her temizlikten sonra davlumbazınızdaki filtreyi yerinden çıkartın. Sıcak suyun içerisine sirke koyarak filtrenizi bir güzel yıkayın. Filtrenin oksijen ile temas ederek kurumasına önem gösterin. Böylece mutfağınızdaki kötü kokunun önüne geçmiş olacaksınız.

Nereleri Dezenfekte Ediyorsunuz ?

womentemizlik sizlere pek çok insanın az bildiği ama herkesin uygulaması gereken püf noktaları gösteriyoruz. Mutfağınızda koku yapan ve sağlığımızı çok olumsuz yönde etkileyen unsurlardan biri de kullandığınız bez ya da süngerlerdir. Bu unsurlara çok önem göstermeniz gerekmektedir. Zira temizlenmeyen bez ve süngerler yıkadığınız ürünleri temizlemek yerine kirletip virüsü yayacaktır. Söz konusu olumsuzluğu ortadan kaldırmak adına bu ürünleri de bir müddet sirkeli suyun içinde bekleterek hem sağlığınızı koruyun hem de bez ve süngerlerin kötü koku yaymasının önüne geçin.

Bizler womentemizlik olarak sizlere Mutfak nasıl temiz tutulur ? adlı blog çalışmamızı hazırlayıp sunduk. Bunun gibi daha nice püf noktayı kaçırmak istemiyorsanız bizleri takip edin, bir çok yenilikten ve bilmediğiniz püf noktalardan haberdar olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp