Yarım Gün Ev Temizliği – Ev Temizliği – Ofis Temizliği Hizmetleri

Evde temizlik yaparken daha çok dikkat edilecek eşyalar!

İçindekiler

El temizliği kadar ev temizliği de virüslerden ve hastalıklardan uzak bir yaşam için önemli bir ihtiyaç.

Ev temizliği yaparken dikkat edilen birçok nokta bulunuyor. Ancak bazen ev temizliği yaparken bazı köşeleri ya da eşyaları gözden kaçırabilirsiniz. Bu eşyalar sürekli göz önünde olan, dikkat çekmeyen ancak mikrop taşıyan eşyalardır.

Evde temizlik yaparken unutulan eşyalara dikkat!

Ev temizliğinde daha çok özen göstermek gereken eşyalar…

Uzaktan kumanda

Uzaktan kumandanın bir otel için en kirli eşya olduğunu biliyor musunuz? Çünkü uzaktan kumanda eldeki mikropları taşır. Bu sebeple evdeki uzaktan kumanda ya da oyun konsolu gibi eşyaları ayda bir kez temizlemeyi unutmayın.

Ocak açma-kapama düğmesi

Yemek ocaklarının açma ve kapama düğmelerini temizlemek zor olabilir. Ancak bu düğmeler mutfağınızı mikroplardan uzak tutmanın önemli bir parçasıdır. Bu ocak düğmelerini beyaz sirkeyle kolayca temizleyebilirsiniz.

Elektrik düğmeleri

Evde temizlenmesi unutulan şeylerden biri de elektrik düğmeleridir. Sürekli elle dokunduğunuzu elektrik düğmelerini sıklıkla temizlemelisiniz.

Çöp kovası

Çöp poşeti dolduğunda çöpü atıyorsanız, ama en son ne zaman çöp kovasının içini ya da dışını temizlediniz? Mikrop ve kokudan kurtulmak için belli aralıklarla mutlaka çöp kovalarınızı temizleyin.

Kapı kolları

Kapı kollarını temizlemek çok azımızın aklına geliyor. Temizlik uzmanları kapı kollarının en az haftada 1 kez temizlenmesi gerektiğini söylüyor.

Bulaşık makinesi

Tabaklarınızı, bardaklarınızı ya da çatal bıçaklarınızı bulaşık makinesi temizliyor, peki ya bulaşık makineniz ne kadar temiz? Bulaşık makinenizi en az ayda bir temizlemeyi unutmayın.

Diş fırçalık

Evde temizlemeyi unuttuğumuzu şeylerden biri de diş fırçalıklarıdır. Temizlenmediğinde mikrop yuvası olan diş fırçalıklarını sık sık temizlemeyi unutmayın!

Kahve makinesi

Sık kahve içen biriyseniz kahve makinenizi en az 3 ayda bir temizlemelisiniz. Bu hem makinenin temizlenmesini hem de kireç tutmasını önler.

Bulaşık ve çamaşır süngeri

Kirli bir mutfak süngerinin tuvaletten daha fazla mikrop yaydığını biliyor musunuz? Bu sebeple mutfak süngerinizi sürekli temizleyin ve bir aydan eskiyse hemen çöpe atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp